Přednášky

 

Přednášky jsou do odvolání pozastaveny!!!


Tento projekt, jsme začali připravovat v polovině roku 2019 a jeho cílem je nejen snaha o zvýšení povědomí o terarijních zvířatech v Ústeckém kraji, ale i „zboření“ mýtů, které se k vybraným druhům terarijních zvířat vztahují. V neposlední řadě snaha ukázat krásu těchto tvorů i lidem, kteří k nim mají respekt, popřípadě obavy.

Veškeré veřejné přednášky z tohoto cyklu vznikají za podpory Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem, kde taktéž každoměsíčně probíhají. Pokaždé se zabýváme jinými tématy a do současné doby jsme zvládli „projet“ sklípkany, krajty mřížkované, krajty tmavé, krajty královské, agamy vousaté atd. Pokaždé se dozvíte zajímavé informace přímo od chovatele určitého druhu.

Přednášky zaujaly dost posluchačů a postupně jsme byli osloveni Domem dětí a mládeže v Ústí nad Labem, s tím abychom vytvořili tématické okruhy pro jejich chovatelské kroužky. Obdobně spolupracujeme s ZŠ Teplická (Krupka), Domem dětí a mládeže Cvrček v Krupce a v nejbližší době nás čeká ZŠ Mírová v Ústí nad Labem (tady nás čekají ve dvou dnech 2 tříhodinové přednášky o hadech a sklípkanech, téměř pro celou školu).

Jsme rádi, že tento cyklus přednášek Oči do Přírody se postupně stává v Ústeckém kraji více známým a můžeme dospělým i dětem ukázat krásy tohoto „koníčka“. Někdo by mohl říct, že je to už naše práce, ale opak je pravdou. Stále pro nás teraristika zůstává naším koníčkem a něčím, co máme rádi a co chceme ukazovat dalším lidem.

Pokud budete mít i Vy zájem o naše přednášky a budete se chtít něco nového o terarijních zvířatech dozvědět rádi Vám odpovíme. Napište nám buď prostřednictvím kontaktního formuláře (na konci této stránky), nebo přímo na e-mail: jan@arachnopark.cz Rádi s Vámi také vše probereme na mobilní telefon +420604227288.

Další přednášky pro veřejnost z cyklu Oči do Přírody se uskuteční v Domě dětí a mládeže v Ústí nad Labem 29.03.2020 a 31.05.2020 od 14:00 hod. (co bude jejich obsahem můžete pravidelně sledovat na facebooku, událost Oči do Přírody)