Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /home/ftponly/usr/garachno/web/wp-includes/wp-db.php on line 1489

krátce

O nás

Arachnopark World

Jsme rodinná firma, která zajišťuje chov a odchov terarijních zvířat.

20 druhů

Exotických zvířat

100+ druhů

Sklípkanů

10 let

zkušeností

rok 2017

založení společnosti

Jaký je náš příběh?

Sice to bude na delší povídání, ale zkusím to trochu rychleji.

V roce 2017 přišla Peťa  nápadem, že by se zase ráda vrátila k chovu sklípkanů. Můj šálek kávy tento druh zvířat zrovna není a představa mít je doma bylo něco šíleného (natož, že by ji něco pláchlo), ale protože nejsem ten typ, který by zakazoval koníčky, přistoupil jsem i na tohle.

Aby Peťa kula železo, dokud je žhavé, tak během dvou dnů jsme měli doma tři sklípkany. Přítelkyně byla celá nadšená a já? Usínal jsem s představou: no sakra snad ji to nevezme čáru, a to i přes to, že jsem věděl, že jsou extra kvůli mně zabezpečený. Jak jsem postupně zjišťoval, bylo jich málo… Proto jsme za pár týdnů vyrazili na Živou exotiku do Prahy. Výsledek? Další dvacet kousků, Peťa spokojená s úsměvem na rtech a mě začali prosvítat šediny. Takhle to postupně pokračovalo dál, až jsme u současných cca 100 druhů.

Tak jsem si řekl, teď ti to Peťo nandám. Chci agamu. A když netroškaříš ty, tak nebudu ani já a máme doma nyní 9 samiček a 4 samce. A opravdu jsem to nandal. Protože já mám své zaměstnání a Peťula je doma „jen“ s naším malým ďáblem, stará se o vše z 98% ona (pokud potřebujete poradit nebo jiné info k našim zvířatům, popřípadě odchovancům budete v kontaktu hlavně s ní, já bych Vám tak poradil jak je orosit) Jinak ty dvě procenta co mám na starosti já, jsou veškeré řeči, kterými se Vás snažím zaujmout přes naše sociální sítě a webové stránky a věřte, že to s Váma není jednoduché…..

Ale zpět ke zvířatům. Jednoho krásného dne nám zavolala kamarádka, že by měla další druhy zvířat. Jak si myslíte, že to dopadlo? Vždycky jsem říkal: „Had mi nesmí přes práh!!!“ Výsledek? x krát Krajta královská, x krát Užovka červená, x krát různé druhy Korálovek. No co Vám mám povídat. Snad radši bez komentáře (pokud chcete poradit, jak žít s člověk, který miluje sklípkany, hady, stačí se mě zeptat) Zde ještě odbočím, miluju scénky, kdy všichni naši známý kolem sklípkanů, přede mnou úplně na pohodu otevírají boxy se těmito nohatými chlupáči a najednou uvidí ten můj strnulý výraz a nenápadný úprk stranou s myšlenkou: „Doufám, že ta svině na mě neskočí“. Člověku, který má k těmto zvířatům respekt to prostě NEVYSVĚTLÍTE, že nevyskočí. Sice to vím, ALE CO KDYBY NÁHODOU…..

A opět zvířata…… a tak k nám ve stejný den kromě hadů, přišli ještě Chameleoni, Gekončíci, Gekoni, Bazilišci a další tvorové, které může u nás vidět.

Do nynějška se nám podařilo odchovat několik druhů mláďat sklípkanů, agam, gekonů, užovek a další odchovance máme na cestě.

Ptáte se, jak můžeme spolu tohle dělat? Úplně jednoduše, proč zakazovat někomu něco co ho baví, co je jeho koníčkem? Je to blbost….. I když pořád mám ze sklípkanů a hadů takové obavy, musím uznat, že mají zajímavý způsob života a v jistých věcech by se určitý typy lidí i od nich měli co učit (ježiš hlavně nepřemýšlejte o tom, že narážím na to, že samice sklípkana si dají samečka občas po páření k večeři, na to dámy zapomeňte). Budeme rádi, když i Vám nabídneme možnost poznat tyhle zvířata z trochu z jiné stránky, než jsou ve většině případů prezentovány, a proto nás po předchozí telefonické domluvě můžete navštívit, ale musíme upozornit, že v současné chvíli jsme v „provizorních“ prostorách, i když si myslíme, že i ty nejsou vůbec špatné. Přeci jen se rozrůstáme.

Veškeré kontaktní informace najdete jak na facebooku (stránka: Arachnopark World – zde jsou veškerá zvířata; skupina: Arachnopark – pouze sklípkani), instagramu (Arachnopark World) tak i na našem webu www.arachnopark.cz Těšíme se na seznámení s Vámi nejen třeba u nás, ale i na Živé exotice, kde nás každý měsíc najdete u stolu č. 54

Jelikož obě facebookové stránky slouží nejenom pro nás, ale hlavně, aby jsme se všichni dozvěděli novinky od dalších chovatelů, vyměnili si zkušenosti, poradili si, navázali nové kontakty a tak dále a tak dále, tak budeme rádi, když se zapojíte i Vy a pochlubíte se na nich svými, chovy, odchovy, dotazy, různými připomínkami. Samozřejmě budeme i rádi, když se pochlubíte svými mazlíky, které máte třeba zrovna od nás. A na závěr budeme rádi a trochu Vás i poprosíme, aby jste naše  facebookové stránky sdílely dál a dál, abychom třeba i dalším lidem ukázali svět terarijních zvířat z trochu jiné perspektivy, než ji třeba do teď berou. Ano nejsou jako psi a kočky se kterými se můžete pomazlit, spí s váma, ale i (sakra co to jdu napsat) takový sklípkani a hadi si zaslouží větší zájem. Přeci jen jsou to krásy přírody a o tu by se mělo pečovat a pomáhat ji.

Snad Vás náš příběh neunudil k smrti a dočetli jste ho celý.

Váš Arachnopark World
Petra a Honza

Chov a odchov

Sklípkanů

Chov a odchov

Ještěrů a hadů

Jsme vidět

Přednášíme, vystavujeme, prodáváme

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibur ridiculus mus.